КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ

Мрієш бути успішним програмістом – ІТ-фахівцем? Хочеш бути розробником та дизайнером комп’ютерних ігор? Уявляєш себе у майбутньому менеджером проєкту чи IT-директором? Хочеш навчитися створювати успішні продукти в галузі IT і бути всебічно обізнаним в сучасних цифрових технологіях?

Тоді обирай спеціальність «Комп’ютерні науки»!


Галузь знань: 12 «Інформаційні технології»
Спеціальність: 122 «Комп`ютерні науки»

Підготовка фахівців здійснюється за освітньо-професійним ступенем – фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з комп`ютерних наук

Передумови: наявність базової або повної загальної середньої освіти

Термін навчання на базі:

  • повної загальної середньої освіти (11 класів) – 2 роки 10 місяців;
  • базової загальної середньої освіти (9 класів) – 3 роки 10 місяців.

Форма навчання: денна

Джерела фінансування для здобуття фахової передвищої освіти з даної спеціальностіза рахунок державного замовлення, за кошти фізичних або юридичних осіб.

 Чому це актуально?

У сучасному світі розвиток інформаційних технологій набирає усе більших обертів. ІТ-сфера тісно та динамічно інтегрується у всі галузі світової економіки, виробництва і промисловості, безпосередньо впливаючи на загальне зростання економічних та соціальних показників. Крім безпосереднього економічного ефекту, ІТ-сфера сьогодні стає важливим елементом творення сучасного іміджу держави. 

В Україні ІТ-галузь відносно молода, але є однією з найдинамічніших і найперспективніших, швидко розвивається й постійно потребує обізнаних фахівців. 

Сучасне суспільство вже неможливо уявити без використання інформаційних технологій в будь-якій галузі людської діяльності. Всі звичайні речі, які нас оточують і які використовує людина – від створення дизайну речі або її креслення до всіх необхідних розрахунків для її виготовлення, реклами речі і її продажу – створюються за допомогою комп’ютерних програм, які допомагають проектувати тривимірні моделі і отримувати креслення, керувати обладнанням і робити багато іншого. Створення друкованих та електронних видань, розробка сайтів та програм для роботи в мережі Internet – це теж використання інформаційних технологій проектування. Без створення і використання програм для комп’ютерної графіки і анімації не обійдеться жоден рекламний відеоролик або сучасний фільм зі спеціальними ефектами, жодна комп’ютерна гра і наочна візуалізація проекту – будь то будинок, інтер’єр приміщення, меблі або будь-який пристрій.

Випускник спеціальності «Комп’ютерні науки» – це IT-фахівець, який може працювати в підрозділах організацій та підприємств, пов’язаних з проектною діяльністю. Це може бути: розробка і супровід програмного забезпечення, проектування комп’ютерних інформаційних систем, розробка конструкторської та технологічної документації, розробка тривимірних моделей для виробництва і використання в мультимедійних програмах (візуалізація, анімація, створення реклами), розробка дизайн-проектів, розробка Web-сайтів.