Всесвітній День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня.

Головний атрибут цього свята – вишивана сорочка вважається унікальним витвором українського народу, символом ідентифікації українців.Як і століття тому, так і сьогодні — на захисті української державності та ідентичності наш власний дизайн-код. Українське національне вбрання вдягають не лише українці, а й іноземці, воно стає трендом у моді та підкорює вишукані подіуми. Та головне — сакральне значення українського строю і вишивки додає сил усім нам в часи боротьби з ворогом. Наскільки давня сакральна символіка українського національного вбрання — настільки ж і незмінна місія сенсів, які воно несе. І це, багато поколінь наші вороги старалися послідовно знищувати. Було багато прикладів, коли українців переселяли або не дозволяли носити вишиті сорочки, тоді доводилося просто випорювати орнаменти, вишивку. Національний одяг нашого народу став символом державності та пройшов тернистий шлях разом з багатьма поколіннями українців.День вишиванки – свято, сповнене українським духом і колоритом. Воно покликане популяризувати українську культуру і традиції. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше – вважалася завидною нареченою. Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. За її словами, її надихнув знайомий, який постійно носив вишиту сорочку. Того року вишиванки одягнула така велика кількість студентів, що згодом свято набуло міжнародних масштабів. До нього приєдналася по всьому світу українська діаспора, а також, всі охочі підтримати Україну. В 60 країнах світу кожний рік відзначають це свято.Вишиванка – це символ здоровʼя та краси, щасливої долі й родової памʼяті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг, який служив захистом для володаря від усяких бід, війни і нечистої сили.

З ініціативи викладачів циклової комісії суспільних дисциплін у коледжі проведено флешмоб до Всесвітнього дня вишиванки. Щиро дякуємо Наталії Йосипівні Тишко, яка взяла на себе підготовку заходу, та групі ПО-33, зокрема студенткам Студенній Анні та Пумпі Вероніці за змістовну розповідь про історію вишиванки, Цванько Руслані – за організацію руханки «Вишиванка», Пелюшкевич Тетяні – за проведення фото- та відео зйомки заходу, Фатич Лесі – за проникливий вірш про вишиванку. Окрема подяка Ростиславу Романовичу Мельнику за музичне забезпечення дійства.

Дякуємо усім керівникам груп та студентам, які взяли участь у флешмобі.Тепер кожен свідомий українець одягає сорочку не лише на День Незалежності, але й у кожен третій четвер травня.